Leader
06 خرداد 1397 ساعت 07:59

همراه با قرآن

آیه قرآن تصادفی
Cloud
Masjed

به روایت تصویر

خطبه های نماز جمعه

مسئولان تا انجام تمام شروط رهبری، مذاکره با اروپا را متوقف کنند

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 4 خرداد ماه 97 " مسئولان تا انجام تمام...

چشم دوختن به اروپا برای حل مشکلات اقتصادی همانقدر اشتباه است که چشم دوختن به آمریکا اشتباه بود!

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 28 اردیبهشت ماه 97 "  چشم دوختن به اروپا...

مسئولان در چنین روزهایی کشاورزان را تنها نگذاشته و در پرداخت خسارت بیمه تلاش کنند

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 31 فروردین ماه 97 "   مسئولان در چنین...

باید با تکیه بر این نیرو های کارآمد (جوانان ) از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم.

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه دهم فروردین ماه 97   خطیب موقت جمعه بعد...

چقدر زیبا می شود برای نزدیکی قلوب به یکدیگر و عمران و آبادانی شهر و کشور همه با هم تلاش کنیم.

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه سوم فروردین ماه 97 "چقدر زیبا می شود...

مسئولان عدالت اجتماعی را جدی گرفته و با فساد اداری و اقتصادی برخورد قاطع داشته باشند

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 25 اسفند ماه 1396   خطیب جمعه بعد از دعوت...

تا امروز اتفاق خاصی در مورد شهرک فراموش شده صنعتی صائین قلعه رخ نداده است

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 18 اسفند ماه 1396 " تا امروز اتفاق خاصی در...

نظارت بیشتر بر درمانگاه شبانه روزی ، راه اندازی آزمایشگاه و استقرار پزشک متخصص در شهر محقق شود

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 6 بهمن ماه 1396

" نظارت بیشتر بر درمانگاه شبانه روزی ، راه اندازی آزمایشگاه و استقرار پزشک متخصص در شهر محقق شود "

خطیب جمعه پس از دعوت خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات گفت: هدف از عبادت و پرستش رسیدن به تکامل و سعادت است و دستورات دینی یک نوع لطف و مرحمت و راهنمائی است که ما را به کمال شایسته برساند و الّا خداوند به عبادت ما نیاز ندارد و ما چه فلسفه احکام را بدانیم و چه ندانیم هرگز نمی توانیم اطاعت از دستورات و احکام الهی را مشروط به فهم و درک فلسفه آنها کنیم ، گرچه دانستن فلسفه احکام شوق و اشتیاق عمل را بیشتر می کند.

    حجت الاسلام موسوی در بخشی از خطبه دوم به اثر و ماندگاری نام و عملکرد برخی از افراد در تاریخ پرداخت و از قیام و حماسه مردم آمل در برابر چند نفر از منافقین دوره دیده نظامی که قصد توطئه در شمال به محوریت آمل را داشته یاد کرد که در کمتر از 1 ساعت زنان و مردان غیور غائله را پایان دادند و در تاریخ ماندگار شدند  اما همزمان با آن در بخش دیگری از کره خاکی به قرار داد ننگین کمپ دیوید اشاره کرد که به موجب آن اسرائیل غاصب از طرف انورسادات حاکم وقت مصر به رسمیت شناخته شد که مسلمانان جهان خیانت آن ظالم به فلسطین و قدس عزیز را فراموش نخواهند کرد.

وی در ادامه  خاطر نشان کرد: هر دو مورد به نوعی در تاریخ ماندگار اند ، اما  جای جای ایران اسلامی  سرزمین غیور مردان و شیر زنان است که با اعتقاد به دین و مذهب و ولایت زندگی می کنند هیچ زمانی اجازه دخالت بیگانگان و منافقین در امورات خود را نخواهد داد .

  امام جمعه صائین قلعه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت های دشمنان قسم خورده انقلاب از طریق رسانه های داخلی و خارجی ، مطبوعات و فضای مجازی که سعی در ایجاد شبهه و برجسته کردن برخی مشکلات را دارند اشاره کرد و افزود: آنها قصد دارند انقلاب را ناکارآمد جلوه داده و سلطنت ونظام منحله شاهنشاهی را تطهیر کنند و با تکرار و بزرگ نمائی هزینه کرد منابع کشور در برنامه های خارجی که معطوف به صدور انقلاب است را باعث و بانی بی توجهی و ضعف های فعلی معرفی کنند.

   وی ایام دهه فجر را بهترین فرصت برای بیان دست آوردهای انقلاب دانست و افزود: زمانی حاکم ایران بر دستان ملکه انگلیس و دانمارک بوسه می زد و آنها با زیاده طلبی برای مستشارانشان حق توحش می خواستند و برای ما تصمیم گیری می کردند اما در امروز ملت ایران در سایه ی ولایت توانسته آنها را نه تنها از ایران بلکه از منطقه خارج کند . الان ایران اسلامی هم از نظر مادی و امکانات روز و هم از نظر معنوی قابل مقایسه با آن دوران نیست .

   حاج آقا موسوی  ضمن قدر دانی به بازدید رئیس علوم پزشکی استان زنجان و هیئت همراه از درمانگاه و مرکز بهداشتی و درمانی شهر اشاره و اظهار امیدواری کرد خواسته های به حق مردم از جمله نظارت بیشتر بر درمانگاه شبانه روزی و ارائه خدمات در خور و راه اندازی آزمایشگاه و استقرار پزشک متخصص در شهر محقق گردد.

  در خاتمه  از ساکنان خیابان اصلی شهر ، کسبه و دست فروشان و نهایتا از مسئولان خواست با رعایت حدود قانونی و پرهیز از سد معبر و پارک های غیر قانونی در روان سازی ترافیک و تردد اهالی در این خیابان بکوشند.

ستاد نمازجمعه شهر صائین قلعه

گزارش از رجبی

آخرین خبر

طی دو ماه وضعیت همه زمینهای دارای معارض شهرک صنعتی صائین قلعه از طریق طرح تملک حل می گردد.

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 14 اردیبهشت ماه 97 "    طی دو ماه وضعیت همه زمینهای دارای معارض شهرک صنعتی صائین قلعه از طریق طرح تملک حل می گردد."   خطیب جمعه ضمن تاکید بر تقوای الهی و پرهیز از محرمات گفت: گناه...

آخرین خطبه

مسئولان تا انجام تمام شروط رهبری، مذاکره با اروپا را متوقف کنند

IMAGE

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 4 خرداد ماه 97 " مسئولان تا انجام تمام شروط رهبری، مذاکره با اروپا را متوقف کنند "   خطیب جمعه بعد از دعوت به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات ، گفت: گرامی ترین مردم نزد خداوند با...

جلسات

برگزاری جلسه ستاد نماز جمعه

IMAGE

جلسه ستاد نماز جمعه با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه این شهر با اعضای ستاد نماز جمعه در دفتر امام جمعه برگزار شد.

جدیدترین مقاله

حضور امام زمان در آيينه احاديث

IMAGE

رهروان ولایت ـ در بحث اثبات وجود نازنین حضرت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌) گفته مي‌شود که هم ادله عقلی وجود دارد و هم ادله نقلی؛که به ادله‌ی نقلی موجود در این بحث می‌پردازیم: